Moda

Makyaj Hataları

1. Aydınlatıcı ve Parlatıcıları Abartmak

İfade çizgileriniz ve açık gözenekleriniz varsa, aydınlatıcılarda aşırıya kaçmaktan ve makyajınızda çok fazla parlaklık kullanmaktan kaçınmalısınız. Parlaklık, gözenekleri ve kırışıklıkları daha çok vurgular.

Parlatıcıları çok ağır olmayan, daha doğal bir ton kullanarak uygulamalısınız. Elmacık kemiğinizin üzerine vurgulayıcı uygulayın ve yüzün gözeneklerini daha açık hale getiren ya da ifade çizgilerinizin daha belirgin olduğu alanları öne çıkartıcı tonları seçmekten kaçının.

2. Koyu Renkli Ruj Kullanmak

Dudaklarımız zamanla canlılıklarını kaybeder. Eğer bu durum sizde de görülmeye başlamışsa en iyi seçenek açık rujlar ve açık ten rengi makyaj uygulamak olacaktır. Koyu renk, dudakların sadelikten daha uzak, abartılı görünmesini sağlar.

Ayrıca dudaklarınızın etrafındaki ifade çizgilerini ortaya çıkartacağı için koyu renk rujlardan kaçının.

3. Koyu Halkaları Gizlemek İçin Çok Açık Kapatıcı Kullanmak

Birçok kadın, koyu halkaları ne kadar koyu tonda ise, onları gizlemek için kapatıcının o kadar hafif olması gerektiğini düşünür. Ancak bu büyük bir hatadır. Koyu halkalara açık bir kapatıcı uygulamak, koyu halkaların gri görünmesini sağlayacak ve dışarıdan görünürlüğünü artıracaktır.

İdeal olan, kapatıcıyı uygulamadan önce koyu halkaları renkli kapatıcılar (pembe, sarı, mor, turuncu) ile düzeltmektir.

4. Kaşı Kalın Bırakmak

Kaşlar makyajda çok önemli görünmese de aslında önemlidirler. Hem makyajda hem de genel olarak yüzün uyumunda kaşlar belirleyici konumdadır. Bu yüzden onlara dikkatli bakım yapmak önemlidir. Fazla kılları alarak kaşların fazla kalın durmasını engelleyin. Ne çok ince ne kalın… Yüz hattınıza en uygun uzunluğu ve kalınlığı aynanın karşısında belirleyerek karara varmalısınız.

5. Sadece Göz Altını Vurgulamak

Gözleri küçük göstermenin yanı sıra, sadece gözlerin alt kısmının ana hatlarını vurgulamak, yüzün daha yaşlı görünmesine sebep olacaktır. Eyeliner kullanacaksanız, gözün tamamını veya sadece üstünü çizin, ancak asla altını çizmeyin.

Çok kalın eyelinerlardan kaçınılması gerektiğini hatırlamak da bu noktada önemlidir.

6. Yanlış Allık Kullanımı

Doğru allık rengini yakalamanın en iyi yolu, yanakları hafifçe sıkıp kızartmak ve doğal renginize benzeyen bir allık tonu bulmaya çalışmaktır.

Allığı elmacık kemiğine uygulayın ve yukarı aşağı hareketlerle etrafına yayın. Birçok kadın çok gelişigüzel tonlarda allık uygular. Yüzünüzü tanımak ve güzelliğinizi öne çıkarmak için allığı doğru kullanmak gerekir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir