Moda

Kylie Jenner Makyajı Nasıl Yapılır?

Günümüzde pek çok kişinin sıkı takipçisi olduğu Kylie Jenner, anne olduğundan beri makyaj rutinini oldukça değiştirdi. Yüklediği Youtube videosu ile hayranlarına rutininin her adımını gösteren Jenner kızının doğumundan sonra makyaj için ayırdığı vaktin 30 dakikadan 10 dakikaya düştüğünü ve bu yüzden eski rutininin pek çok kısmını elimine ettiğini de ayrıca belirtti.

 Kylie Jenner’ın Kozmetik Rutini

 Jenner ilk önce bu yılın erken zamanlarında çıkan doğum günü koleksiyonunun parçası olan primerdan iki sıkım alarak yüzüne yedirmekle işe başlıyor. Sonrasında ise yine kendi koleksiyonunun parçası olan dudak maskesini dudaklarına yayıyor.

 Fondöten:

 Yüz kısmına geçtiğinde favorisi olan Giorgio Armani’nin Luminous Silk 6.5 tonundaki fondöteninden üç sıkım, aynı fondötenin 9 tonundan ise bir sıkım alarak karıştırıyor. Yüzüne yaydığı fondötenin kusursuz olduğundan emin olmak için, Jenner öncelikle bir Kylie Cosmetics fırçası yardımı ile fondöteni uyguluyor, sonrasında da fırçadan herhangi bir iz kalmaması için bir Beauty Blender makyaj sünger yardımı ile fondöteni iyice yediriyor, bu arada ise boynuna ve öz kapaklarına da uygulama yapmayı atlamıyor.

 Kapatıcı:

 Jenner aynı zamanda birden fazla kapatıcıyı karıştırarak kullanıyor. Kylie Cosmetics üretimi olan Maple tonundaki ten kapatıcısını kullanarak yüzünün büyük bir çoğunluğuna uygulama yapıyor, sonrasında pembe alt tonları olan Himalaya’yı gözaltlarında kullanarak, gözaltında oluşmuş olabilecek halkaları kapatıyor ve yine bir Beauty Blender yardımı sayesinde ürünler yüzüne iyice yediriyor. Sonrasında ise gözaltlarına pembe tonlarında bir sabitleyici pudra ve devamında transparan pudra uygulaması yaparak “makyajın mükemmelleşmesini sağladığını” söyleyen Kylie Jenner, son olarak da sabitleyici pudrayı yüzünün geri kalanına sürüyor.

 Kaşlar:

 Kylie, kızı Stormi’yi doğurduğundan bu yana kaşlarını dolduruş biçiminin oldukça değiştiğini belirtiyor ve önceden rutinine kaşlarını yaparak başlamasına rağmen şimdi rutinine fondötenle başladığını ve daha doğal bir kaş görünümü kullanmaya başladığını söylüyor. Kaş rutinine Medium Brown tonundaki Kylie Cosmetics kaş kalemiyle kaşlarına şekil vererek başlayan Jenner, bir sonraki adımda Cool Brown adlı kaş pudrası ile kaşındaki boş noktaları dolduruyor ve birazcık da kaş aydınlatıcısı kullanıyor.

 Gözler:

 Söz konusu günlük kullanım için olan bir göz makyajı olduğunda Bronze adındaki paletinin vazgeçilmez olduğunu söyleyen Kylie, bu paletin onun ilk göz ağrısı olduğundan bahsediyor.  Göz makyajını eye linerdan sonra rimelle tamamlayan moda ikonu, allık ve aydınlatıcı ile görünümünün son dokunuşlarını yaptıktan sonra Kylie Lip Kit ürünü ile dudaklarının önce kenarlarını sonra da ortasını renklendiriyor. Tüm bu işlemlerden sonra birazcık sabitleyici sprey ile her şeyin yerine oturduğundan emin olan ünlü kadın girişimci, bu şekilde rutinini tamamlamış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir