Moda

Hasta Makyajı Nasıl Yapılır?

Kendimizi kötü hissettiğimizde veya hasta olduğumuz zamanlarda cildimiz olduğundan daha solgun gözaltlarımız ise daha mor gözükür. Bu durumda dudaklarımız ve tenimiz daha kuru ve nemsizdir. Hastayken iyi hissetmek ve iyi görünmek için pratik birkaç dokunuş yeterli gelebilir.

 Hasta Makyajında Kullanılacak Temel Malzemeler Nelerdir?

 Tabi ki solgun gözüken cildimizi örtecek ama pul pul bir görüntü oluşturmayacak saten bitişli mat olmayan bir fondöten kullanmak gereklidir. Gözaltlarımızdaki morlukları kapatacak bir kapatıcı kızarmış gözlerimizi aydınlatacak beyaz bir göz kalemi iyi iş çıkarmamıza yardımcı olacaktır. Yanaklarımıza uygulayacağımız kiremit tonlarındaki bir allık görüntümüze enerji katacak. Cilt alt tonumuza uygun açık ve canlı renk bir ruj ile solgun dudaklarımız yeniden canlanacak ve son olarak aydınlatıcı ürün kullanarak makyajımız hazır hale gelecektir.

 Hasta Makyajının Püf Noktaları Nelerdir?

 Öncelikle makyajdan önce kuru olan cildimizdeki ölü deriyi yok etmek cildimizi temizlemek çok önemlidir. Eğer bu adımı atlarsak pürüzsüz bir makyaj olmasını sağlayamayız. Ardından cilt bolca nemlendirilmelidir. Aksi takdirde yine kuruyan ve pul pul olmuş bir makyajla karşı karşıya kalırız.

 Bu makyajda kullanacağımız tonlar solgun renkler değil cilt alt tonumuzla uyumlu daha canlı renk tonları olmalıdır. Makyajda bol aydınlatıcı ürün kullanmak son zamanlarda oldukça moda ve biz aydınlık sağlıklı bir görünüm hedeflediğimiz için aydınlatıcıyı sadece elmacık kemiklerinin üstüne değil göz pınarları ve kaş kavislerine de uygulayabiliriz. Tabi ki bu uygulamayı çok abartmadan dozunda yapmak önemli. Tazeleyici bir makyaj spreyi kullanarak bu görünümü sabitleyebiliriz. Kesinlikle makyajımızda bir bütünlük yakalamamız gereklidir. Makyajın gün boyunca bozulmaması önemlidir. Çünkü bir kadın için makyajı görünümünün kıyafetinin ve saçının tamamlayıcısıdır.

 Hasta Makyajı Yaparken Nelerden Kaçınmalıyız?

 Kesinlikle cildi yorgun gösterecek hatalarından ve abartı makyajdan kaçınmak gerekir.

 Gözaltlarına siyah göz kalemi kullanmak sizi hastayken daha yorgun göstereceği için bu zamanlarda tercih edilmemesi gereklidir. Soluk renklerden uzak durmalı koyu renk farlar kullanılmamalıdır. Makyajın pütürlü durmaması için gereken adımlar atlanmadan uygulanmalıdır. Kesinlikle mat malzemeler yerine daha krem yapılı olan ve ışıltılı malzemeler seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir