Moda

Feriha Makyajı Nasıl Yapılır?

Hemen hemen herkesin bir dönem izlediği dizi karakterlerinden olan Feriha’nın doğal makyajı bir dönem çok konuşulmuştu. Sizler için Feriha makyajı nasıl yapılır sıraladık.

 Feriha Makyajında En Önemli Unsur Doğal Olmak!

 Öncellikle Feriha makyajında en önemli unsur tabi ki doğal bir görünümden geçiyor. Feriha karakterini oynayan Hazal Kaya birçok kadın için doğallığı ile öne çıkmış biridir. Feriha makyajında en önemli unsur beyaz ve lekesiz bir cilttir. Bunun için kaliteli, açık renk porselen bir fondöten tercih etmek sizin için faydalı olacaktır. Fondöteni yüzünüze uygulayın, oval şekilde bir sünger yardımı ile dağıtın.

 Daha sonrasında ise aynı işlemi saç diplerine doğru ve çene, boyun gibi bölgeler de uygulamaya devam edin. Bu makyaj türleri için en önemli noktalardan diğeri ise allık tercihidir. Bu yıl çok moda olan uçuk pembe allıklar bu makyaj için ideal olacaktır. Allığı yanak altlarına elmacık kemiklerini dışarı çıkaracak şekilde yoğun fırça darbeleri ile uygulayınız daha sonrasında ise hafifçe burun ucuna ve alın bölgesine uygulayınız. Böylece Feriha makyajında ki cilt unsurunu tamamlamış olacaksınız.

 Feriha Makyajında Önemli Detaylar!

 Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise göz makyajı olmalıdır. Feriha’nın göz rengi renkli olduğundan genelde mavi ve yeşil tonu kullanmaktadır. Bunu hafifleterek yapmanız sizin yaranıza olacaktır. Öncellikle açık bej tonlarında bir çerçeve yapınız, fırça ucuna biraz mat beyaz alarak göz kapaklarına yediriniz. Daha sonrasında göz pınarlarına beyaz far uygulayınız, devamında yeşil ve mavi tonu uygulamaya geçebilirsiniz. Göz kapağının orta kısmına açık yeşil bir farı oval şekilde bırakınız, kuyruk kısmına da aynı şekilde mavi farı bırakınız. Karıştırma fırçası ile göz kapağına iyice yediriniz. Daha sonrasında ise kirpik diplerine siyah kalem uygulaması yaparak kirpik diplerini olduğundan bir tık daha dolgun gösteriniz. Son aşama olarak da iki kat rimeli alt ve üst kirpiklere uygulayınız.

 Feriha Makyajında Doğal Dudaklar

 Gülkurusu veya açık kırmızı ruju dudaklarınıza hafifçe sürerek yediriniz. Daha sonrasında ise şeffaf pembe veya düz bir parlatıcı ile dudaklarınıza uygulama yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir