Moda

Far Makyajı Nasıl Yapılır?

Far makyajı nasıl yapılır?

 Günlük hayatta veya özel günlere hazırlanmak için ihtiyacımız olan şeylerden biride makyaj. Peki, bu makyajı birçok varyasyonu var. Biz hangisini kullanmalıyız? Tabi ki ihtiyacımız olanı tercih etmeliyiz. Makyajı iyi ya da kötü hale dönüştürebilecek uygulamalardan biride, göz makyajı. Far uygulaması, doğru tekniklerle uygulandığında sizi daha güzel gösterebilir ve iyi hissetmenizi sağlayabilir.

 Far bazı uygulaması

 Far uygulamasının uzun saatler dayanabilmesi ya da rengi daha iyi gösterebilmesi için far bazı uygulaması daha verimli olur. Her markanın far bazı ürününü kullanabileceğiniz gibi krem yapıdaki açık tonlarda far da kullanabilirsiniz. Bu uygulama; sizin far renginizi daha net gösterecektir. Far bazını kaş kemiğine kadar olan bölgenin tümüne uygulayabilirsiniz.

 Derinlik katma

 Kaş kemiğinin altındaki bölge, katlanma bölgesi de denilen bu bölgeye soğuk tonlu koyu renk farları çok yoğun olmadan uygulayabilirsiniz. Bu uygulama için oval far fırçalar kullanmanız daha iyi olacaktır. Çünkü bu bölgede ki farlar çok küt durmamalıdır.

 Farı tüm göz kapağına uygula

 Göz kapağı için aydınlık sedefli farlar tercih edebileceğiniz gibi daha koyu tonlu farları yoğun bir şekilde de uygulayabilirsiniz. Bu sizin makyajı nerede kullanacağınızı belirler; iş giderken veya gece dışarı çıkmak gibi… Bu bölge için oval fırçaları veya yassı fırçaları da kullanabilirsiniz. Uygulama sonunda oval fırça ile renkleri karıştırmanız önemli. Bu sizin daha doğal görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Renk tercihi ise kişinin kendi kişisel tercihidir fakat trendler, mevsim, ten renginiz, kıyafetiniz, göz renginiz vs. tercihinizi etkileyen faktörler olacaktır.

 Kirpik dibini belirginleştirme

 Siyah, koyu kahverengi farı kirpik dibine ince bir çizgi gibi uygulamak makyaj sonunda gözlerinizi daha belirgin hale getirecektir. Bu uygulamayı eyeliner fırçaları ile yapabilirsiniz.

 Katlanma bölgenizdeki farın aynısını alt kirpik dibinize uygularsanız, makyajınızda doğal bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

 Göz pınarlarınıza aydınlatıcı veya açık sedefli bir far sürebilirsiniz; daha sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır. Zaman geçtikçe yeni moda akımları çıkmakta ve yeni teknikler gelişmektedir. Trendler ne kadar değişse ve gelişse de bir kadın bakımını her zaman yapacağından şüphemiz yoktur.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir