Diyet

Diyet Tost Nasıl Olmalı?

Kadınların korkulu rüyası kilo almak. Her kadın ergenlikten itibaren kilolarıyla bazen devamlı bazen de dönem dönem savaşır, birçok diyet reçete dener ve her seferinde ya sıkılır ya da sonuç alamadığı için bırakır.

 Sorulması gereken soru;

 O zaman ne yapmalıyız, nasıl beslenmeliyiz sorusu akıllara gelmektedir. Ama uzun uzun bunları yazmaktansa arada hızlı kilo kaybı için neler yapmalıyız sorusuna cevap aramak bu yazımızda en temel konu olmalı.

 Nasıl hızlı zayıflarım;

 Esasında tüm kadınların merak ettiği soru budur ve bunun için şok uygulamalar yapmaktadırlar. Aç karına içilen su karışımları, sebze suları, baharatlar ve niceleri. Ama bunların içinde en popüleri hem midemizi tutan hem de kalorisi düşük olan tost yiyerek kilo vermektir. Zayıflama bir süreçtir ama bu süreci uzatmak ya da kısaltmakta biraz bizim elimizdedir. Özel tariflerle yapılan bir tost bizi gün boyu tok tutarken hem de metabolizmamızı hızlandırıp, sağlıklı zayıflama sağlamaktadır.

 O zaman nasıl tost yemeliyiz;

 Yapacağımız tost basit ama kalori yakıcı etkisi olan bir öğün olarak seçilmelidir. Yağsız ve tuzsuz bir peynir seçmek ilk adımımız olmalı ve en önemlisi ekmek seçimimizde çavdar ya da tam buğday ekmeği isteğe bağlı kepekli ekmek olabilir. Tabi ekmek yerken en dikkat edeceğimiz ayrıntı miktarını dengelemektir, mümkünse kare kesim ufak 2 dilimi aşmayan bir tost olmalıdır. İçine koyacağınız biraz kekik -taze ya da kuru fark etmez- inanılmaz bir lezzet verirken yağ yakımını da hızlandıracaktır. Sakın peyniri tuzsuz seçtiniz diye ekmeğe yağ sürmeyin tüm çaba boşa gider. İçine isteğe bağlı az yeşillik ve domates koymakta sakınca yok ama sakın unutmayın yağ ve tuz yok.  Tostu günde 2-3 kere kahvaltı ya da ara öğün niyetine yiyebilirsiniz. Yanında içeceğiniz şekersiz çay veya tuzsuz- yağsız yoğurttan ayranda midenizin daha uzun süre tok kalmasını sağlayacaktır. Daha sonra isteğe bağlı yürüyüşler yapabilir ya da spora gidebilirsiniz. Hatta spor öncesi bu şekilde kalorisi az ve tok tutucu beslenmek sizi motive edecektir ve kalori yakmanızı hızlandıracaktır. Bu hayatta hepimiz unutmaması gereken, her şey sağlıklı bir bedenle yaşamak içindir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir