Borsa

Borsa Ne Almalı?

Piyasaları 2019’da geride bırakırken borsa 110.000 üzerini görmüştür. Fakat 2020’de potansiyel yaratabilecek hisseler araştırılmıştır. 10 kurumunda 39 hisse senedi alınmıştır.

 2019’un bitmesine az kala borsada önemli hareketlenmelerle ilgili trendler olmuştur. Ahlatçı yatırıma dair işaretlerin enflasyondan beklentileri siyasi ve jeopolitik olmasına bağlıdır. CDS’nin yükselmesinden sonra finans alanında borsa desteklenmektedir.

 Alnus yatırım araştırma müdürü yunus kayanın borsaları incelemesi ve ticaret barışı gerçekleşecek piyasaların yılı zirve olabileceğini söylemiştir.

 39 hisse önerisi ile girmeye hazırlanan potansiyel sunan herkes faizlerde ekonomi düşüşünün olduğu kanısındadır.

 Cazip getiri sunanlar ile önceki hafta döviz bazlı gelirler pazar liderliği güçlü bilançosu iş yatırımına göre şirketin güçlü olması bir yana düşen faiz oranının TL stabilitasyonu farklıdır.

 Migros için şirketin güçlü operasyonlarla düşen faiz ortamı ve TL’nin stabilizasyonları desteklenmemektedir. Tekfeni bu listeden çıkaran ak yatırım kısa vadede yeni inşaat projesi üretmiştir.

 YKB satışında olumsuz etkilerle karşılaşıldığı takdirde unicredit piyasa da hisse sunmaktadır. Hedef fiyatını değiştiren kurumun sağlıklı büyümenin sinyallerini verdiklerini söylediler.

 Yatırım finansmanında portföye mayısta eklediği koza altın, Sabancı holding ve turkcell, TÜPRAŞ’tan oluşmaktadır.

 Finansmanda Portföy

 Aralık ayı başı itibari ile portföyün Akbank garanti ve hisse performansları ile güçlü bir neden görülmemektedir. Ancak faizlerdeki düşüşle ekonomide gözlenen toparlanma faiz ödemeleri ile Avrupa ekonomilerini olumlu yönde etkileyebilir.

 En Çok Önerilen 6 Hisse

 Takibe alma ve karşılık ayırmada muhafazakar olan Akbank’ın aktif kalite düzenlemesi ile Avrupa’ya icat artışı olabileceği etkili olacaktır.

 Garanti BBVA

 Tüketici ile sürekli bir büyüme ve düşük faiz oranı normalleşme gözlemlenebilir.

 Tofaş Oto

 2020’de ve 2022 arasında gelirlerde yüzde 13 ve 16’lık olarak büyüme gözlenmiştir. Fakat operasyonlar yatırım harcamalarının son dönemlerde ithalatçı olarak rakiplere kıyasla daha çok avantaj sağlıyor.

 Tüm iş kollarını kapsayacak hem binek hem de hafif ticari araç segmentinde de rekabet avantajı sağlanıyor.

 TÜPRAŞ

 2019’daki bakım duruşları TL’deki değer kaybı ile ham petrol fiyatlarının temiz yakıt kuralları ile net kar ve faaliyet karında önemli bir artışı olmuştur. Ancak satış dağılımı ile yakıt kuralları ciddi oranda iyileşmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir